Z jakiego powodu piłka nożna jest w stworzonym przez nas kraju tak legendarna?

W naszym kraju historia piłki nożnej będzie tak długa, jak sama historia niepodległej Polski – zaraz po odzyskaniu dyspozycji samookreślenia o sobie w roku 1918 powstały pierwsze drużyny piłkarskie i pozostały rozpoczęte pierwsze rozgrywki ligowe. W Polsce jest pełny system drużyn ligowych, jakie rozgrywają pomiędzy sobą spotkania na żywo, w pojedynczych systemach ligowych.

Główny stopień stanowi tak oznaczana ekstraklasa, gdzie zgromadzonych jest 16 perfekcyjnych drużyn naszego kraju. Praktycznie wszystkie mecze ekstraklasy są transmitowane jeśli nie w telewizji, to w Internecie, to właśnie dzięki czemu rzesze fanów mogą oglądać te spotkania online.

Po dowolnym sezonie piłkarskim, jaki kończy się późną wiosną, 2 najsłabsze drużyny odpadają z ekstraklasy, na ich miejsce wchodzą drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w I lidze piłkarskiej. Tak samo rzecz się ma z niższymi ligami, jak tez w tak zwanej klasie okręgowej, innymi słowy spotkaniach na najniższym szczeblu piłkarskim, jeśli chodzi o poziom wyznających pojedyncze kluby piłkarskie drużyn.

Są kraje, gdzie obok piłki nożnej, najbardziej atrakcyjnej dyscypliny sportowej na świecie, istnieją również sporty konkurencyjne albo o wiele przewyższające popularnością piłkę – przykładem mogą być choćby Sany Zjednoczone, gdzie o dużo większą popularnością aniżeli piłka nożna radują się bejsbol lub koszykówka. Mimo to w naszym kraju piłka nożna jest niekwestionowaną królową wszelkich dyscyplin sportu, czego argumentem są dziesiątki tysięcy kibiców, skupiających się na stadionach ligowych oraz oglądających spotkania na żywo.

Nikt nie umie uzasadnić fenomenu tak dużej popularności w stworzonym przez nas kraju piłki nożnej, tego, że poza tysiącami hołdowników skupiających się na stadionach piłkarskich nie mniejsze tłumy kibiców oglądają mecze online, przedkładając nieraz takie transmisje nad obejrzenie najnowszego filmu lub programu rozrywkowego – a wielu zapisuje własne dzieci do szkółek typu High Wycombe soccer academy Swindon. Efektem takiego zainteresowania piłką nożną w stworzonym przez nas kraju jest kapitalna organizacja kibiców, uznawanych niejednokrotnie za najlepszych, jeśli nie na świecie, to co bynajmniej w Europie.