Proste i skuteczne uczenie języków obcych

Coraz to częściej zdarza się, że ludzie wstępują w tak oznaczane mieszane związki małżeńskie. Są to związki, w których partnerzy pochodzą z różnych krajów, a niekiedy nawet kultur. W takich małżeństwach, podobnie jak w każdych innych, w pewnym czasie pojawiają się dzieci. Należałoby w owym czasie zadbać o to, by od początku posługiwały się językami obojga rodziców. W ten sposób wychowamy dzieci dwujęzyczne. Nauka angielskiego lub innego języka rozpocznie się wtedy w sposób naturalny w momencie, w jakim dziecko zacznie rozpoznawać pojedyncze słowa.

Niemowlę przysłuchuje się dialogom rodziców, reaguje również na to, co się mówi bezpośrednio do niego. Wskutek tego nauka angielskiego czy polskiego przychodzi mu w sposób naturalny. Niewątpliwie pod warunkiem, że w tych dwóch językach porozumiewamy się w mieszkaniu. Jeżeli jedno z rodziców gruntownie przestaje używać swojej rodzimej mowy, dziecko nie będzie miało szansy sobie jej przyswoić. W przypadku rodzin wielokulturowych nauka angielskiego oraz polskiego jest przede wszystkim znacząca. Dzięki niej dziecko będzie zdołało bez przeszkód porozumieć się z dalszą rodziną.

Niejednokrotnie zależy nam na tym, by nasze dzieci już od najmłodszych lat uczyły się rzeczy, jakie w późniejszym życiu mogą okazać się szczególnie przydatne. Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się językami obcymi. Wobec tego dbamy o to, żeby nauka angielskiego rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie. Jak najbardziej należy w owym czasie dobrać odpowiednie metody. Nauka angielskiego będzie się w tym wypadku opierać raczej na zabawie – sprawdź także niemiecki.

Kilkuletni malcy powinni w głównej mierze osłuchać się z obcym akcentem, przyzwyczaić do wykorzystywania dziwnie brzmiących słów. Nie należy tłumaczyć im zawiłości gramatycznych, ponieważ prawdopodobnie oraz tak ich nie zrozumieją. Nauka angielskiego powinna polegać raczej na powtarzaniu słów rymowanek, uczeniu się angielskich piosenek czy poznawaniu niewielkiej ilości obcych słów. Te zwykle wprowadza się nazywając po angielsku zabawki, którymi wspólnie się bawimy czy też barwy potrzebne do pokolorowania obrazka w książce. Jedynie zastosowanie takich metod może przynieść pożądane efekty.

Więcej na: Speakin.pl – języki obce online