Oznaczenie biura lub ewentualnie firmy – sprawdź, kto powinien pomóc

Opracowanie wizualizacji firmy to trudna praca. Oczywiście chodzi tutaj w głównej mierze o wysiłek umysłów. Tabliczka identyfikacyjna nie może być stereotypowym dużym obrazkiem, na którym widnieje kolosalny napis i inne informacje. Logo musi przekazywać coś konsumentowi, osobie, która na takie oznakowanie patrzy.

Zadaniem architekta wizualizacji firmowej jest wykonanie takiego projektu, który zwróci uwagę, jaki uczyni, że z zaciekawieniem będziemy spoglądać na pojawiającą się reklamę. Wybitnie nieraz nad jednym projektem tablicy reklamowej pracuje ekipa ludzi. Jest to wiele osób, którzy myślą, dają idee, zastanawiają się, jak ma taki projekt wyglądać. A nie może on być bezbarwny, bez wyrazu. Ludzie spoglądają jedynie na to, co ich ciekawi, intryguje, zastanawia. I coraz więcej jest takich właśnie intrygujących tabliczek wizualizacyjnych firmy.

Niekiedy od wykonania projektu wizualizacji firmy do chwili kiedy ukaże się on na ulicach miast mija dużo miesięcy. Wszystko musi pozostać dopracowane – kampania reklamowa, pojawienie się towarów w sklepach, rozmieszczenie oznaczeń firmowych – sprawdź identyfikacja wizualna. Wykonanie banerów to proces, który trwa wiele tygodni. Rozpoczyna się oczywiście przygotowaniem projektu. Profesjonaliści od reklamy wykonują projekt, myślą nad tym, jak ma wyglądać, co ma być na takim projekcie. Nieodzowne jest dobre dopracowanie niemal każdego szczegółu takiego bajeru. Projekt jest często poprawiany, modyfikowany. Dopiero, kiedy specjaliści mają pełne przekonanie, że wszystko jest na własnym miejscu, że barwy są prawidłowo dobrane, czcionka na plakacie jest adekwatnie obszerna wtedy zapada decyzja o drukowaniu plakatu. Projekt wysyłany jest do drukarni i to właśnie ona absorbuje się publikowaniem wielkoformatowych tabliczek firmowych. Niektóre agencje posiadają szczególne drukarki, na których wolno drukować tak duże plakaty.

Nie zawsze jednakże jest to opłacalne. Czasami wygodniej jest zlecić takie zadanie firmom zewnętrznym. Liczy się nie tylko koszt wydruku, jakkolwiek przede wszystkim jakość – a ta powinna być najlepsza. Ostatnim etapem jest rozwieszenie tabliczek informacyjnych firmy w należytych miejscach.