Czemu należałoby odwiedzić Mazury? Przysmaki, szanty i wiele więcej

Mazury to właśnie dzięki temu, że są zwiedzane przez licznych wędrowców są w stanie pochwalić się swoją wyborną kuchnią. Nie tylko wolno jadać w restauracjach mazurskich różne przysmaki. Sporo gospodyń gorąco zaprasza do swoich gospodarstw na śniadanie lub obiady ogłaszając w ten sposób mazurskie jedzenie, jakie uświetni także konferencje na mazurach. To naturalnie dzięki temu tradycja jest uratowana, gdyż przekazywana z pokolenia na pokolenie i dowiaduje się o tym cała Polska.

Największym smakołykiem tej kuchni są dania gotowane po staropolsku. Używa się do nich wielu ziół, takich majeranek, bazylia, estragon, kminek lub jałowiec. To właśnie dzięki temu potrawy są wyraziste oraz smaczne – oto boże narodzenie mazury. Turyści nadzwyczaj z zapałem wracają w mazurskie rejony pomiędzy innymi, skutkiem tego że kuchnia ta jest wyborna. Poza tym po tych wszystkich atrakcjach jakie wolno mieć będąc na Mazurach, dania są jeszcze smaczniejsze.

Każdy rejon Mazur ma własne wybitne potrawy którymi się chwali. Skutkiem tego będąc w każdym zakątku Mazur można skosztować tak w gruncie rzeczy rozmaitych potraw. O wiele bardziej tłuste są w rejonie podhalańskim, zarówno potrawy mięsne, jak i mączne. Szanty mazurskie jest to rodzaj festiwalu, jaki co roku się odbywa się na Mazurach. Jakiegokolwiek lata zjeżdżają na Mazury tysiące młodych ludzi którzy kochają sporty wodne. To przede wszystkim oni również są żeglarzami oraz uczestniczą w tym festiwalu. Szanty są legendarne na całą Polskę, skutkiem tego że Mazury to kolebka żeglarstwa oraz spływają tu żeglarze z przeróżnych zakamarków świata i Europy. Wszyscy razem na festiwalu się bawią śpiewając razem oraz tańcząc.

Jest to jedna z większych wesołych imprez jaka odbywa się na Mazurach. Szanty mogą się odbywać równolegle w paru miastach mazurskich w zależności od organizacji tego festiwalu – my polecamy też sylwester hotel mazury. Jest to impreza bezpłatna na którą mogą przybyć wszyscy zaintrygowani. To naturalnie dzięki temu ludzie poznają swoich przyjaciół, nadzwyczajnie się bawią oraz wypoczywają. To idealne dopełnienie całodziennych wypraw po jeziorach. Na Mazurach nie ma nic piękniejszego aniżeli zorganizowanie wspólnego festiwalu jednoczącego ludzi. Taka impreza trwa w większości wypadków kilka dni w której uczestniczy tysiące śpiewaków.