Chcesz meble niepowtarzalne albo takie, jakie nabywa większość osób?

Meble do kuchni nie rosną tak, jak grzyby po deszczu lub trawa w ogrodzie. Wszystko musi być przygotowywane poprzez ludzkie ręce. Dlatego meble kuchenne fabrykowane są przez specjalne warsztaty i manufaktury.

Jeżeli nie chcemy posiadać mebli, które są seryjnie produkowane lub mamy osobistą wizję zestawu do kuchni – udajemy się do stolarza, jaki egzekwuje meble na zamówienie. Tam dodatkowo odbywa się produkcja mebli.

Jakkolwiek w dużej mierze wolniej oraz przy okazji znacznie wnikliwiej. Ludzkie ręce są o wiele precyzyjniejsze, aniżeli automaty czy też machiny, które w fabrykach niejednokrotnie konstruują meble systemowe. Co poniektóre części są tylko przygotowane do złożenia. Meble oraz materace trudno się przewozi.

Wskutek tego nie są one skręcane w manufakturach. Trafiają one do salonu, który składa umeblowanie i okazuje je dla klienta. Gdy ten wyselekcjonuje dany wzór – meble są zamawiane, a po dotarciu instalowane w kuchni klienta. Są korporacje, jakie oferują złożenie mebli, a są również takie, które wyłącznie dają instrukcję i pozwalają wykazać się samym klientom.